Lista posesorów Miasta Wielunia z 1790 roku.

Lista posesorów Miasta Wielunia z 1790 roku opracowana na podstawie akt
Komisji Porządkowej Cywilno-Wojskowej ziemi wieluńskiej i powiatu
ostrzeszowskiego.

Dom 1

Walenty Kochelski prezydent Wielunia

Dom 2

Wojciech Gozdowski

Dom 3

Ewa Cichocka

Dom 4

Franciszek Rogowski

Dom 5

Paweł Olszakoski

Dom 6

Ignacy [Samnacki?], Józef Hurdziński,
Marianna Hurdzińska, Franciszka Wrólewska,
Jakub Libertowski.

Dom 7

Marcin Siedlecki

Dom 8

Aleksy Rogawski

Dom 9

Sebastian Skupnia

Dom 10

Jędrzej Bujak

11

Felicjan Trelewicz

12

Maciej Pisulski

13

Franciszek Rzeszowski

14

Aleksander Grocki

15

Joanna Swierk

16

Andrzej Schibik

17

Grzegorz Zabłocki

18

Rozalia Radecka

19

Wojciech Rozkiewicz

20

Stanisław Rudzikowski

21

Józef Piotrowicz

22

Roch Juraki

23

Antoni Szymański

24

Józefat Wystulski

25

Jadwiga Radzikoska

26

Stanisław

27

Michał Piskorski

28

Mikołaj Samulski

29

Jakub Sieradzki

30

Józef Widziński

31

Ludwik Jabłoński

32

Szymon Maciejeski

33

Jakub Wylęgowicz

34

Jan żonaty

35

Antoni Urbański

36

Jan Piotrowicz

37

Stefan Uznański

38

Jan Wolski

39

Michał Łuczywka

40

Jędrzej Krupski

41

Adam Trzciński

42

Maciej Rokicki

43

Tomasz Krupiński

44

Józef Biniecki

45

Wojciech Karasiński

46

Kazimierz Strzelecki

47

Jan Drabikoski

48

Domicela

49

Walenty Załuski

50

Antoni Skupiński

51

Szymon Rozmarynoski

52

Mikołaj Musiałowicz

53

Józef Irzycki

54

Mikołaj Greliński

55

Kazimierz Rosnowski

56

Jan Raducki

57

Józef Dzieniakoski

58

Tomasz Skupiński

59

Marcin Drosiaski

60

Katarzyna Kostrzewińska

61

Wojciech Szarfa

62

Stanisław Skupiński

63

Angela Nowomińska

64

Jan Doloski

65

Jan Drobikoski

66

Karol Loniowski

67 Dom Pijarów

 

68

Piotr Rozkiewicz

69 Dom Dziekana Wieluńskiego

Rafał Oszkowski

70 Dom Kustodyi Wieluńskiej

 

Dom 71

Sebastian Bujak

Dom 72

ks. Larkoski Wikariusz Kolegiaty

73

Wawrzyniec Dobrowolski

74

Józef Iwanoski

75

Wojciech [Wiłkanoski?]

76

Wiktoria Pisniowska

77

Wojciech Nowomierski

78

Antoni Grodzki

79

Karol Lutczyński

80

Jędrzej Pichliński

81

Balcer Chałupczyński

82

[?] Wpis zamazany

83

Jan Wolnikiewicz

84

Wojciech Nowacki

85

Franciszek Sieradzki

86

Antoni Chylicki

87

Franciszek Herman

88

Mateusz Pawłoski

89

Michał Łuczywka

90

Jan Wystalski

91

Franciszek Skowroński

92

Łukasz Janikoski

93

Maciej Lachowiak

94

Wojciech Szczepocki

95

Paweł Chrzanoski

96

Jakub Chylicki

97

Franciszek Piotrowicz

98

Antoni Przaiński

99

Jan Pileński

100

Ignacy Jutrkoski

101

Maciej Wolicki

102

Mateusz Trześniowski

103

Łukasz Lemiński

104 Szpital

Paweł Markoski, Łukasz Strzysoski,
Marianna Jackowa, Magdalena Sosieńska, Barbara Skowrońska, Anna Modrzeńska, Marianna Pilecka.

105

Sieradzka wdowa

106

Śląskowska wdowa

107

Kolędzina Konstancja wdowa

108

Michał Swetalski

109

Jakub Matysiak

110

Kasper Grochalski

111

Jakub Janicki

 112 Młynek Szpitalny

Stanisław

113

Jakub Komornik

114

Jędrzej Matłasiński

115

Piotr Kurzawski

116

Mateusz Dębski

117

Jan Folga

118

Wojciech Kolęda

119

Franciszek Kaulus

120

Mateusz Nowacjusz

121

Jan Prausner

122

Piotr Kuźnik

123

Mikołaj Szczeciński

124

Tomasz Moraski

125 Młynek Starościński

Jan Kososki

126

Jan Wojląnka

127

Kazimierz Muszyński

128

Jan Suchecki

129

Szymon Strzelecki

130

Jakub Kopczyński

131

Kasper Koliński

132

Maciej Pyzalski

133

Wojciech Szymański

134

Wojciech Kupiński

135

Grzegorz Łuczywka

136

Szymon [U…koski?]

137

Jan Kostrzeski

138

Walenty Uniszeski

139

Jan Jędrkiewicz

140

Łukasz Mroczkiewicz

141

Łukasz [K…ański?]

142

Jan Szczeciński

143

Franciszek [K…ański?]

144

Marcin Bobroski

145

Jędrzej Wolnicki

146

Wojciech Kaliński

147

Jędrzej Jobczyński

148

Łukasz Krawczykoski

149

Łukasz Drosiński

150

Izydor Skolski

151

Marianna [R…ska]

152 Karczma ojców Paulinów

Szymona Bator

153

Ignacy Komornik

154

Krzysztof Jobczyński

155

Franciszek Szczeciński

156

Marcin [Brewiński?]

157

Idzi Piotrowicz

158

Filip Mroczkoski

159

Marianna Łatucka

160

Felicjan Brzoski

161

Barbara Ziemiańska

162

Jan Sobroski

163

Marcin Ostroski

164

Józef Mroziowicz

165

Kazimierz Witkoski

166

Cęcler

167

Tomasz Krzewiński

168

Michał żonaty

169

Michał Szewc

170

Tomasz Cyran

171

Marcin Madelka

172

Jędrzej Baran

173

Maciej [W…k]

174

Dominik żonaty

175

Tomasz żonaty

176 Klasztor Ojców Augustynów

ks. Szymon Wojnaż, ks. Ewody
Matzke, ks. Walenty Marochowicz,
ks. Cichocki, ks. Lesław Mietuszewski, ks. Aleksy
Hoffman, ks. Antoni Kalwarski, ks. Anzelm Urbański,
Kasper Rumiński

177 Klasztor Ojców Paulinów

ks. Jacek Wyszykoski, ks. Amond
Rurkiewicz, ks. Ksawery Nowakoski,
ks. Apolonary Murłoski,
ks. Ludwik Andrzejowicz, ks. Modest Marjański, ks.
Anastazy Bulski, ks. Benignus Taurer, ks. Alfons Kozłoski, Brat Zwoliński.

178 Klasztor Panien Bernardynek

ks. Elintery Szachocki,
ks. Łukasz Graboski, Panna Teofila Gutraska, Panna Brygida Waleska,
Panna Teresa Psarska, Panna Tekla Janiszewska, Panna Józefa Wolecka, Panna Józefina Puaczówna,
Panna Anna Wiewierowska, Panna Ewa Janiszewska,
Panna Klara Masłowska, Panna Bronisława Grabowska, Panna Apolinera
[?], Panna Magdalena Czmorawska, Panna Róża Domianiowska, Panna Elżbieta Pruska, Panna Marianna
Nieniewska, Panna Aleksandra Kożuchowska, Panna Urszula Węgierska, Panna
Serafina Więgierka, Panna Katarzyna Domaniowska,
Panna Antonina Gutowska, Panna Ewa Strzelecka, Panna Anastazja Milczyńska,
Panna Ewa Maniewska, Katarzyna Januskiewiczówna,
Agata Kołodziejówna.

179 Klasztor Ojców Reformatorów

ks. Hieronim Maszkiewicz, ks. Aleksy
Stępkowski, ks. Augustyn Sprawiński, ks. Leonard Szlęgel, ks. Dionizy Stęszewski, ks. Jacek Szarniewicz, ks.Bernard Ofiarkiewicz, ks. Hilary Pakuszewicz,
ks.Antoni Bartkiewicz, ks.Stanisław
Muszkiewicz, ks.Piotr Węglarski,ks. Piotr Balicki, ks. Czechowski, ks. Józef Buławiecki, Brat Makary Linder, Brat Franciszek [Sinosadzki?], Brat Aldons Winowicz, Brat Szymon Pawiński, Brat Kazimierz
Brzeziński, Brat Franviszek Szymański.

180 Kolegium Ojców Pijarów

ks. Bogusław Psarski, ks. Tadeusz Buhowski, ks.
Leonard Ogrzanowski, ks. Onufry Ogiejski,
ks. Aleksy Mirosłowski, ks. Kajetan Kurowski, ks.
Wacław Piotrowski, ks. Marcin Gumkowski, ks. Stanisław Paszkowski, Brat
Mikołaj Kowalski, Brat Stanisław Greliński.

181 Folwark

Mikołaj żonaty

182 Zamek

Anna Męcińska, Teresa Prudniowska,
Ewa Chrzonowska

183 Wikariat

ks. Teodor Pisarski, ks. Balcer Szczeciński, ks. Marcin Laskowski, ks.
Jan Laskowski